Technikum nr. 6 w Katowicach - Szopienicach

Forum klasy 1e Technikum nr. 6 w Katowicach - Szopienicach

Ogłoszenie


Jeśli jesteś nie zarejestrowany, forum jest dla Ciebie niewidoczne!!


#1 04-10-2007 17:18:02

Zyzio

Uczeń (Admin)

Call me!
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 29-08-2007
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Program "ElectroSym 2.0" i "Crococlips"

http://abc.aloevera.pl/tom/logoprog.png



Pobierz: http://specjalneooo.eu.interia.pl/uklad … trosym.rar

Znalazłem taki ciekawy programik na sieci i po jego wypróbowaniu od razu pomyślałem sobie, że zamieszczenie do niego linku tutaj, będzie dobrym pomysłem. W sieci jest wiele programów tego rodzaju. Jego zastosowanie widzę w tworzeniu układów a następnie ich wydruku, wycinaniu i wklejaniu do zeszytu, w ten sposób np. praca domowa staje się estetyczniejsza, prostsza a jej zapis czytelniejszy, ponieważ przybywa jej na precyzyjności i "przejrzystości" xD

Problem tkwi tylko w posiadaniu drukarki, ale zawsze można iść do kafejki internetowej, tak jak robię to np. ja.


Opis programu:


Program ElektroSym jest narzędziem służącym do symulacji obwodów elektrycznych i energoelektronicznych. Jego interfejs graficzny umożliwia szybkie utworzenie schematu obwodu. Użytkownik ma do dyspozycji dwadzieścia siedem rodzajów obiektów, z których może składać się schemat.  Obejmują one dwadzieścia pięć elementów jak np. rezystancja, indukcyjność, źródło napięcia czy dioda, oraz dwa obiekty pomocnicze: przewód elektryczny i węzeł. Każdy element posiada ponadto swój zestaw parametrów, które mogą być dowolnie modyfikowane. W procesie symulacji program automatycznie tworzy listę połączeń elementów (topologię obwodu), oraz przeprowadza obliczenia za pomocą metody potencjałów węzłowych. Po przeprowadzeniu symulacji użytkownik może oglądać przebiegi czasowe dowolnych napięć, prądów, mocy a także prędkości (jeżeli obwód zawiera silnik). Wersja 2.0 umożliwia ponadto otrzymywanie wykresów częstotliwościowych transmitancji napięciowej obwodów, a także symulowanie wskazań mierników.

Program umożliwia zapisywanie schematów w formacie ElektroSym1 (pliki *.els) oraz drukowanie schematów i wykresów przebiegów/transmitancji.





Spoiler:

Znalazłem nowy ciekawy programik, jest to również symulator układów elektronicznych "crococlips", znajdziecie go pod adresem poniżej. Program nie wymaga instalacji a jedynie dekompresacji.

http://www.elektroda.net/download/file835.html


"Niech żyje Polska i Górny Śląsk"

Offline

 

#2 19-11-2007 13:46:09

Kacza

Uczeń  [|         ]

10040314
Call me!
Skąd: Szopienice
Zarejestrowany: 19-11-2007
Posty: 11
Punktów :   

Re: Program "ElectroSym 2.0" i "Crococlips"

Program ciekawy ale nie bardzo go kapuje !!!!


zapałki 10gr baniak benzyny 50 zł widok palącej sie szkoły bezcenne!!!!!

Offline

 

#3 20-11-2007 19:48:26

Zyzio

Uczeń (Admin)

Call me!
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 29-08-2007
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Program "ElectroSym 2.0" i "Crococlips"

Przyjdzie nam to z czasem poznawania nowych elementów elektronicznych w szkole, ja też nie wszystko kumam. Właściwie to nie rozumiem większości.


"Niech żyje Polska i Górny Śląsk"

Offline

 

#4 20-11-2007 20:36:46

Kacza

Uczeń  [|         ]

10040314
Call me!
Skąd: Szopienice
Zarejestrowany: 19-11-2007
Posty: 11
Punktów :   

Re: Program "ElectroSym 2.0" i "Crococlips"

ale ty chociasz troche kumasz a ja ni ch..a hehe !!!


zapałki 10gr baniak benzyny 50 zł widok palącej sie szkoły bezcenne!!!!!

Offline

 

#5 16-12-2007 22:45:18

Zyzio

Uczeń (Admin)

Call me!
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 29-08-2007
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Program "ElectroSym 2.0" i "Crococlips"

Wszystko Ci przyjdzie z czasem, tylko się musisz angażować, musisz szczerze tego chcieć i się starać.

po prostu ćwicz xD


"Niech żyje Polska i Górny Śląsk"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.realdragonballgame.pun.pl www.firefun.pun.pl www.aurora-forum.pun.pl www.crazyloop-danbalan.pun.pl www.angielski.pun.pl